Divine

Čokolády značky Divine se vyrábí z nejkvalitnějších kakaových bobů, které dodává ghanské fairtradové družstvo drobných pěstitelů Kuapa Kokoo. Farmáři kakao pěstují ve stínu deštného pralesa, pomalu ho fermentují a suší na slunci. Jsou pyšní na společnost Divine Chocolate Ltd., kterou spoluvlastní.

Družstvo Kuapa Kokoo, jehož název v překladu znamená „Dobří pěstitelé kakaa“, vzniklo v roce 1993 a sídlí uprostřed oblasti známé pěstováním kakaa, ve městě Kumasi. Sdružuje nyní kolem 65 000 členů z 1 400 vesnic, především malých pěstitelů. Kakao vyráběné družstvem bylo v roce 1995 certifikováno jako Fairtrade a je pověstné svou kvalitou. Družstvo spolupracuje s anglickými dovozci a v roce 1998 se stalo spoluvlastníkem nově založené firmy na výrobu čokolády Day Chocolate Company, nynější Divine Chocolate. Úspěch čokolády na britském trhu vedl k založení pobočky Divine i ve Spojených státech, ve které má Kuapa Kokoo také podíl.

Družstvo má komplexní program práce s pěstiteli, opravuje a staví školy, cesty, zřizuje studny, dává stipendia na studium, zajištuje zdravotní péči, vzdělávání v oblasti zdraví, poskytuje výhodné úvěry - mikrokredity. Pomáhá také farmářům, kteří se stali obětí činnosti lichvářů, „vykupovat“ zadlužené farmy.

V našem obchůdku můžete koupit tyto příchutě: extra hořká, extra hořká s malinami, extra hořká s pomerančem a zázvorem, hořká s mátou, mléčná, mléčná s pomerančovou příchutí, bílá čokoláda, mléčná s karamelem a mořskou solí a extra hořká s pomerančem a chilli.

Více informací naleznete zde.

preload