Fair Café

Od září 2012 si můžete vychutnat naši vlastní fairtradovou kávu. K dostání je pod označením Fair Café. Jedná se o zrnkovou směs speciálně určenou pro přípravu espressa. Zakoupením kávy podpoříte naše úsilí o to, aby se lidé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vlastními silami uživit za důstojných podmínek.

Fair Café je naše na míru šitá prvotřídní směs kvalitní arabiky (70 %) z Guatemaly a jižního Mexika a robusty z Tanzánie. Káva se vyznačuje plnou a vyváženou chutí se středně vysokou kyselostí. Partnerská pražírna Mocca d´Or z nizozemského Zwolle dbá na středně silné pražení, které kávě dává lahodné aroma. Káva pochází od družstev drobných pěstitelů a je označena certifikační známkou Fairtrade. Káva je balena v ochranné atmosféře a distribuována v 1kg a 1/4kg balení.

Zakoupením kávy Fair Café pomůžete financovat aktivity NaZemi. Usilujeme o to, aby se lidé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vlastními silami uživit za důstojných podmínek.

Prosazujeme globální rozvojové vzdělávání do škol i mimo ně, zasazujeme se o zodpovědnost firem za jejich dodavatelský řetězec a propagujeme fair trade jako účinnou podporu pěstitelům a řemeslníkům v zemích globálního Jihu. Děláme to s nadšením a úspěšně!

Více informací naleznete zde.

preload